Anasayfa » Yapılacaklar listenizi tamamlayın
Haberler

Yapılacaklar listenizi tamamlayın

Macera yaşamak istiyorsunuz fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz veya zaman bulamıyor musunuz? O halde tavsiyelerimize kulak verin.

Cape Town Table Dağı’nın kenarında parmak uçlarımda dururken tereddüt ederek geriye doğru yaslanıyorum ve kalbim ağzıma gelerek kıtanın ikon haline gelen bu yerinden aşağı kayarken halatımın beni destekleyeceğini umuyorum. İlk başta güven toplamam çok zor olsa da bir kez başladıktan sonra heyecandan ölüyorum çünkü manzara muhteşem.

Bir seyahat veya fitness hedefini gerçekleştirmek kadar tatmin edici bir şey yoktur. Bunları yapmak hayatınızda daha kendinden emin, daha sağlam ve daha hevesli hissetmeniz gibi pek çok faydayı yanında getirir. Peki ya bu büyük hedefleri gerçekleştirecek imkanı bulamıyorsanız ne yapmalısınız? Hayallerinizden hemen vazgeçmek yerine onları küçük parçalara bölmeyi deneyin.

Büyük Kanyon’un beyaz köpüklü sularında rafting yapmak mı istiyorusunuz? Fransa’daki Gorge du Verdon Avrupa’nın en güzel kanyonları arasında ve turkuaz suyu da su sporlarını görsel bir şölene dönüştürüyor. Hayatınız boyunca Büyük Set Resifi’ne mi gitmek istediniz? İsterseniz bu dileğinizi İrlanda’da da gerçekleştirebilirsiniz. Bize inanmazsanız Jacques Cousteau’yu dinleyin. “Dünyanın en iyi dalış noktalarından biri Dingle Peninsula’nın kuzey kesimi. Burada Atlantik Okyanusu Brandon Dağları ile buluşuyor ve mükemmel bir manzara ortaya çıkıyor” diyor.